INSPIRACJE

Zdjęcia stworzone, by zachęcać do dobrego fotografowania również telefonem. Są dowodami na to, iż nie narzędzia lecz wiedza i wyobraźnia mają kluczowe znaczenie dla Dobrej Fotografii. Póki co jest ich kilka, lecz galeria ta będzie systematycznie powiększana.

Zawarte tu teksty, są odpowiedziami na pierwsze pytanie konkursowe opublikowane po odcinku "Wprowadzenie". Brzmi ono: 

Co motywuje Cię do udziału w kursie?

Jestem wieloletnią pierwszą żoną. Jestem matką mojego syna. Mam też kota, a właściwie kocice. Tuż przed skończeniem 41 roku życia, rzuciłam bez żalu pracę zawodową, by w końcu oddać się mojej pasji - robieniu zdjęć. Nie chcę pisać, że pragnę zostać fotografem, bo nie mam pojęcia czy to mi się uda. Wolę napisać, że pragnę robić dobre zdjęcia. Przez ostatnie 2 miesiące próbuję uczyć się z tego co proponuje internet, ale szczerze powiem że zaczynam się w tym gubić. Materiałów jest tak dużo i każdy wydaje się być ważniejszy od pozostałych. Któregoś dnia trafiłam na Lubiefotografię i po przeczytaniu pomyślałam, że w końcu znalazłam coś co jest spokojne, poukładane i jak bardzo bardzo się postaram to będzie mi dane uczyć się od Was jak robić dobre zdjęcia :)

Aga Orlińska

smartfonowe inspiracje 14
smartfonowe inspiracje 12
smartfonowe inspiracje 13
1/1

Chcę opanować umiejętność przenoszenia tego co widzę swoimi oczami na zdjęcia, móc utrwalić coś co jest piękne dokładnie tak jak to wygląda w rzeczywistości, umieć wydobyć piękno tam gdzie na pierwszy rzut oka go nie widać. Kocham fotografować ludzi, każdy człowiek jest inny i na swój sposób jest niesamowity. Chciałabym umieć to wyrazić na zdjęciach, które robię. Na ten moment moim małym marzeniem jest zdobić portrety każdego z członków mojej sporej rodziny, wywołać je i powiesić w domu na ścianie. Kiedyś mój tata dużo fotografował nas, a teraz ja chcę fotografować ich i tworzyć albumy (zwłaszcza w dobie aparatów cyfrowych, o których była mowa we wstępie). 

Magdalena Butrym

smartfonowe inspiracje 04
smartfonowe inspiracje 08
SmartInspiracje  014
1/1

Moją motywacją do nauki fotografowania, tzn dobrego fotografowania, jest sama chęć robienia bardzo dobrych zdjęć. Chciałabym, żeby kiedyś ta pasja przerodziła się w zawodową fotografię, ale to tylko na razie moje małe marzenie. Zrobienie zdjęcia przeze mnie, to jest zatrzymanie czasu w tej jednej sekundzie. Oglądanie takich zdjęć za parę miesięcy, lat to jest cofnięcie się w czasie i wspominanie. Jednak aby tak się stało, trzeba umieć robić zdjęcia dobrej jakości oraz umieć uchwycić te najważniejsze momenty. W załączniku prześlę 1 zdjęcie z kilku które robiłam koleżance na komunii jej córki. I to jest też kolejna moja motywacja, żeby następnym razem jeśli ktoś mnie poprosi czy zrobię komuś zdjęcia z jakiejś uroczystości, żebym mogła z czystym sercem odpowiedzieć, oczywiście, i zatrzymać im ten czas na pięknych fotografiach.  

Aneta Koch

SmartInspiracje  019
SmartInspiracje  017
SmartInspiracje  016
1/1