OFERTA INDYWIDUALNA

Pani Sylwio

W nawiązaniu do naszej rozmowy przedstawiam ofertę szkolenia fotograficznego uwzględniającego Pani indywidualne potrzeby.

Moduł Podstawowy - 8 godzin

Podstawy fotografii - 3 godziny - czysta teoria

Celem szkolenia jest przekazać Pani wiedzę, która umożliwi radzenie sobie z aparatem, tj. uzyskiwanie oczekiwanych rezultatów, w każdy warunkach zdjęciowych. By go osiągnąć trzeba przyswoić pewien zakres wiedzy teoretycznej. Próba pominięcia tego etapu, zawsze kończy się porażką. Zrozumienie procesu powstawania zdjęcia, jest kluczem do powtarzalności wyników i satysfakcji płynącej z dobrych zdjęć swojego autorstwa.

Obsługa aparatu - 2 godziny - teoria / praktyka

Kiedy zrozumie się fotografię to obsługa aparatu staje się sprawą wtórną, jaki by on nie był. To jest jak z jazdą samochodem. Mając umiejętność prowadzenia jednego, pojedzie się każdym. Może będzie trzeba chwilę poświęcić na odnalezienie wszystkich elementów sterowania, ale wiedząc czego się szuka, szybko się odnajduje. Omówimy i przećwiczymy wszystkie najważniejsze funkcje Pani aparatu, takie jak tryby ustawiania ekspozycji, pomiaru światła czy pracy autofokusa. 

Fotografujemy produkty - 2 godziny - sama praktyka

Skupimy się na fotografowaniu produktów. Wykonamy serię zdjęć zarówno z użyciem narzędzi, którymi Pani dysponuje na ten czas, jak i z zastosowaniem dodatkowych lamp błyskowych. Będę miał ze sobą dwie lampy studyjne z softboxami. Takie jakich może Pani docelowo potrzebować.  

Rozmawiamy o sprzęcie- 1 godzina - czysta teoria

Doradzę przy wyborze dodatkowych narzędzi, które mogą wzbogacić Pani warsztat. Poszukam dla Pani, czy też będę miał już gotowe propozycje, dodatkowego obiektywu, lamp błyskowych czy stołu bezcieniowego - o ile będzie takowy potrzebny. Przedstawione propozycje będzie charakteryzować najlepszy stosunek ceny do Pani potrzeb i możliwości sprzętu.

Koszt kursu

800 zł

Moduł Rozszerzający + 6 godzin

Masowe zarządzanie zdjęciami- 1 godzina - sama praktyka

Nauczę Panią jak wykonywać operacje na wielu zdjęciach jednocześnie. Mam tu na myśli zmianę nazwy, zmianę rozdzielczości, naniesienie znaku wodnego, edytowanie informacji EXIF. Wszystko co potrzebne, by sprawnie zarządzać zdjęciami.

Zasady archiwizacji i katalogowania zdjęć - 1 godzina - sama praktyka

Twarde statystyki mówią, że prawdopodobieństwo utraty danych, jeśli trzyma się je tylko w jednym miejscu, wynosi 100%. To tylko kwestia czasu. Natomiast doświadczenie podpowiada mi, że w masie zdjęć łatwo utonąć, tymczasem ja w swoim przepastnym archiwum poruszam się jak ryba w wodzie. Tego Panią nauczę.

Edycja zdjęć w programie Adobe Photoshop - 2 godziny - sama praktyka

Jako że po zajęciach ze mną będzie Pani chciała zapisywać zdjęcia tylko w RAW-ach (nic dziwnego), przekażę Pani swój warsztat z zakresu edycji zdjęć za pomocą wtyczki do Photoshopa - Camera RAW. Kiedy pokażę jakie są możliwości edycji zdjęcia zapisanego w RAW-ach, to w pracy zawodowej nie będzie już Pani chciała słyszeć o JPG :)

100% z telefonu + edycja - 1 godzina  - sama praktyka

Pokażę Pani jak wycisnąć 100% możliwości z Pani telefonu oraz jak edytować zdjęcia za pomocą aplikacji SnapSeed. Opcja zrób zdjęcie - obrób - wrzuć na FB, a to wszystko w krótką chwilę, może być dla Pani bardzo pomocna.  

Wykonywanie zdjęć w technice HDR - 1 godzina  - sama praktyka

To super fajna technika zdjęciowa, która świetnie się sprawdzi w przypadku fotografii jedzenia. Umiejętnie wykonany HDR nie będzie raził w oczy sztucznością, lecz zachwycał ilością detali i kolorystyką. W mojej ocenie, w kontekście Pani potrzeb punkt obowiązkowy.

Koszt kursu

1100 zł

Uwagi do ofert

  1. Pdane stawki obowiązują przy założeniu, iż kurs realizowany jest w dniach 9-10 lipca 2018.

  2. Na podane kwoty wystawiam rachunek.

  3. Czas podawany jest w godzinach zegarowych.

  4. Podany czas obejmuje zajęcia stricte dydaktyczne. Przerwy na posiłki, czy przemieszczenie się należy doliczyć do całkowitego czasu trwania kursu. Łącznie nie powinny jednak wynosić więcej niż 60 min.

  5. Łączny czas zajęć dydaktycznych może ulec wydłużeniu, odpowiednio o 60 lub 90 min, w zależności od wariantu. W jego ramach możemy zrealizować dodatkowe zagadnienia, nieprzewidziane w tym programie, lub wybranym poświęcić więcej czasu, niż jest zaplanowane.

Mam wyśmienite referencje jako nauczyciel fotografii i jestem z nich dumny. Procentuje 8 lat doświadczenia pedagogicznego i 25 fotograficznej pasji.

Polecam zapoznać się przynajmniej z dwoma lekcjami mojego bezpłatnego, internetowego kursu Człowiek Na Fotografii. Lekcja 01 - “Zrozumieć Fotografię” i lekcja 02 “Ustawiamy Ekspozycję”. Chociaż częściowe przyswojenie zawartej w nich wiedzy, pozwoli skrócić nam czas zajęć teoretycznych. Zaoszczędzone w ten sposób minuty, przeznaczymy na zajęcia praktyczne.

Dominik Peh

Fotograf Emocjonalny

© 2023 by Fundacja Społecznie Wrażliwi

www.spoleczniewrazliwi.pl

  • Facebook - White Circle