CZŁOWIEK NA FOTOGRAFII

KURS FOTOGRAFOWANIA LUDZI CZYMKOLWIEK

Kurs ma charakter otwarty, jest  powszechnie dostępny, bezpłatny, nie ograniczony czasowo dla każdego kto zechce z niego korzystać. Nie musisz się logować ani powierzać nam żadnych danych. Musisz tylko chcieć.

KILKA SŁÓW O KURSIE

Nauczę Cię patrzeć i myśleć jak fotograf. Gdy zrozumiesz fotografię, to obsługa aparatu, jaki by nie był, stanie się banalnie prosta, a ty zyskasz swobodę wypowiedzi artystycznej. Jeśli jednak nie czujesz tego głodu, to dobrej jakości, poprawne zdjęcia w Twoim albumie na pewno Ci nie zaszkodzą.

Podpisano

Autor Kursu

Zasady Konkursu w ramach kursu

 “Człowiek Na Fotografii”

NAGRODY

 1. Indywidualny tryb zajęć dla 6 osób - ogłoszenie wyników 7.07.2018

 2. Warsztaty praktyczne dla 6 osób - ogłoszenie wyników 4.08.2018

ZASADY

 1. Udział w konkursie może wziąć każdy, kto zaloguje się na blogu LubieFotografie.pl, w którego ramach publikowane są lekcje.
   

 2. Na końcu każdej lekcji jest link do punktowanych zadań konkursowych. Zadania można wykonywać przez cały czas trwania kursu tj. do 03.08.2018 godziny 23:59. Oznacza to, iż nawet dołączając do konkursu na dzień przed jego zakończeniem, masz szansę na wygraną, o ile rozwiążesz wszystkie zadania. Jednak że w przypadku wielu osób z identyczną liczbą punktów, decydować będzie kolejność przystąpienia do konkursu.
   

 3. Pierwsze 6 osób, które do dnia 06.07.2018 godziny 23:59 uzyska największą liczbę punktów otrzyma nagrodę w postaci możliwości uczestniczenia w kursie w ramach indywidualnego trybu.
   

 4. Kolejne 6 osób,  które do dnia 03.08.2018 godziny 23:59 uzyska największą liczbę punktów otrzyma nagrodę w postaci całodniowych warsztatów praktycznych.

Nie chcesz się logować? Nie szkodzi. Dołącz do naszej grupy na Facebooku. Bierz udział w dyskusjach i otrzymuj wsparcie. 

Człowiek Na Fotografii 

spis lekcji

WPROWADZENIE

25-05-2018

"...Zamiast biadolić nad upadkiem sztuki fotografowania, postanowiłem coś z tym zrobić. Napisałem kurs  “Rodzina Na Fotografii”. Podzielę się z wami wiedzą i doświadczeniem jak dobrze fotografować ludzi zwykłym aparatem, nawet takim w telefonie. Tydzień po tygodniu. Powiem jak wycisnąć maksimum z Waszych aparatów. Automatykę też można choć częściowo poskromić i zachęcić do współpracy, z której zrodzą się piękne fotografie. Będę Wam zadawał zadania domowe, a na końcu, na najbardziej zaangażowane uczestniczki i uczestników będą czekały zaproszenia na zajęcia praktyczne. Ot co!

ZROZUMIEĆ FOTOGRAFIĘ

01-06-2018

To krok pierwszy na drodze do lepszych zdjęć. Autor w prosty i ciekawy sposób opowiadam o procesie powstawania zdjęcia. 

"Znakomita większość osób, z którymi rozmawiam, twierdzi że takie świadome, w pełni kontrolowane fotografowanie jest bardzo, bardzo, ale to naprawdę bardzo trudne. Takie fotografowanie, w którym wiem jak to co widzę mogłoby wyglądać na fotografii i po naciśnięciu spustu tak to wygląda...Tymczasem fotografia w swej istocie jest banalnie prosta i tylko ciut bardziej złożona od cepa. Droga do sukcesu, nawet jeśli nim będzie tylko (aż!) poprawne zdjęcie, wiedzie właśnie poprzez zrozumienie fizycznego procesu jego powstawania..."

 

DOBRE ZDJĘCIA VS APARAT

08-06-2018

Czy fotografując smartfonem, da się uzyskać przynajmniej poprawną formę i wypełnić ją, ciekawą treścią? Czy zakup lepszego, droższego sprzętu przyczyni się do poprawy jakości Waszych zdjęć? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w tym artykule.

USTAWIAMY JASNOŚĆ ZDJĘCIA

15-06-2018

Od strony technicznej, ustawienie prawidłowej ekspozycji, to punkt nr 1 na naszej liście czynności w drodze do dobrego zdjęcia. W tym odcinku Peh, rozłumacza od strony praktycznej, jakie mamy możliwości wpływania na jasność zdjęcia, oraz kiedy i jak z nich korzystać.

USTAWIAMY OSTROŚĆ ZDJĘCIA

22-06-2018

Od strony technicznej, ustawienie prawidłowej ekspozycji, to punkt nr 1 na naszej liście czynności w drodze do dobrego zdjęcia. W tym odcinku Peh, rozłumacza od strony praktycznej, jakie mamy możliwości wpływania na jasność zdjęcia, oraz kiedy i jak z nich korzystać.

PODSTAWY KOMPOZYCJI OBRAZU

29-06-2018

Stosowanie w praktyce, choćby tylko dwóch jej fundamentalnych zasad, czyni zdjęcie znacząco lepszym. Świadomość wszystkich, zrobi różnicę dla Waszych fotografii. Przy tym kompozycja jest prawdziwie egalitarna. Tyczy się wszystkich zdjęć, robionych jakimkolwiek aparatem.

SŁOWNIK PODSTAWOWYCH POJĘĆ

06-07-2018

Niestety. Skończyły się łatwe rozwiązania, trzeba się uczyć :) Ale, spokojnie. Bez paniki. Przeciętna Kowalska ogarniała to na moich stacjonarnych kursach w 8 godzin. Większość z zawartych w nim pojęć, poznacie już w trakcie poprzednich odcinków.

USTAWIAMY KOLORYSTYKĘ ZDJĘCIA

13-07-2018

Kilka słów o ustawieniach pozwalających kontrolować kolorystykę zdjęcia. Peh powiada o trybach balansu bieli oraz sposobach jego kalibracji. Dowiecie się kiedy to robić, jak to robić i po co :)

EDYCJA ZDJĘĆ

20-07-2018

Od zarania fotografii edycja zdjęć jest nierozerwalnym elementem jego powstawania. W taj lekcji przybliżamy możliwości jakie dają współczesna narzędzia, omawiamy programy. 

Please reload

© 2023 by Fundacja Społecznie Wrażliwi

www.spoleczniewrazliwi.pl

 • Facebook - White Circle